Makale

Diyanet'ten...

Diyanet’ten...

Sevgili Okurlarımız,
Diyanet Aylık Dergi, bu sayısıyla ikinci yılını doldururken. Diyanet İşleri Başkanlığı adına yayınlanmış olmanın sorumluluğu içinde, belirlediği gündem konularıyla kamuoyunun ilgisini bir noktada yoğunlaştırmaya ve o yoğunluk içinde düşündürmeye -bilgilendirmeye devam ediyor.
ayki Gündem konumuz da, "SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA". Zekât, fıtra ve sadaka gibi müesseseleriyle yoksulları, düşkünleri korumayı bir görev olarak yükleyen; komşuyu komşuya adeta mirasçı yaparcasına çevremizi gözetmeyi bizlerden isteyen bir Yüce Dinin mensupları olarak, böylesine önemli bir konuyu enine-boyuna incelemeye çalıştık. İlginizi çekeceğini umuyoruz.

Her ayın ilk gününde baskısının tamamlanmasını ve 15’inde de mutlaka görevlilerimizin elinde olmasını hedeflediğimiz DİYANET AYLIK DERGİ"nin geçen (Kasım) sayısını, üzülerek belirtiyoruz ki, zamanında sizlere ulaştıramadık. Belki bu sayımız da gecikmeli olarak elinize geçecek. Böyle bir durumun, derginin ulaştığı seviyeyi ve okunurluğunu korumasında, tirajının arttırılmasında olumlu sonuçlar meydana getirmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Nitekim, Dergi’yi yayına hazırlayan arkadaşlarımızın, normal mesai saatleri dışına da taşan gayretli çahşmaları da bu anlayışın ifadesidir.

Ne var ki, bu bilgi ve zamanı zorlama gayretleri başarı için yetmiyor...
Saygılarımla.
Orhan Balcı