Makale

Diyanet’ten

Diyanet’ten
Her sayısında, kamuoyunun gündemindeki konulardan birisini okuyucularının ilgi ve değerlendirmelerine sunan "DİYANET Aylık Dergi, Nisan/1992 ayının ağırlıklı konusu olarak "YENİ TÜRK CUMHURİYETLERİ’Nİ seçti.
70 yıl süren zulüm batağından kurtulmanın mutluluğunu yaşamaya hazırlanırken, kendileri için oluşan ya da özellikle oluşturulan, birtakım sorunlarla yüz yüze bırakılan bu Cumhuriyetler hakkında okuyucularımıza bazı bilgiler sunduk.
Tükiyemizin bu Cumhuriyetlerle ilişkilerinin seyrini yetkililerle, ilgililerle konuştuk.
Bu konuda değerli bilgi ve görüşlere sahip olan
Başbakan Başdanışmanı, Büyükelçi Sayın Namık Kemal ZEYBEK’LE yaptığımız mülakatı, okuyucularımızın ilgi ile takip edeceklerini umuyoruz.
Değerli okuyucularımızın bilgilerine sunmak istediğimiz bir başka husus da DİYANET Aylık Dergi’nin, özellikle son üç sayıda gecikmeli olarak yayınlanmasıdır.
Teknik hazırlıklar sırasında ve elimizde olmayan sebeplerle meydana gelen bu gecikmeden dolayı özür beyan ediyor; okuyucularımıza zamanında ve daha güzel dergiler sunmak için çalışmalarımızı yoğunlaştırdığımızı özellikle ifade etmek istiyoruz.
Ramazan aydınlığından, Bayram mutluluğuna
ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşayan bütün okuyucularımızın Bayramlarını kutluyor, sulh, sükûn ve esenlik içinde, NİCE BAYRAMLARA., diyoruz.
Saygılarımızla.
Orhan Balcı